Diskùsëjô:Przédnô starna/Archiwa do 2006

Dodôj diskùsëjã
Aktywne dyskusje

Wikipedia czë Wiczipedijô, a mòże kòmpromisowò: Wikipedijô?

Adaptowac no swòjé miono do naji fòneticzi, czë nié?

Słowò "wiki" òstało wzãté z hawajsczi mòwë ë òznacziwô: "chùtczi, flot, drawi". Tak tej: [anielsczé: Wikipedia] = [hawajsczé: wiki] + [grecczé: pedia], a z te je widzec, że "wiczipedijô" bë czësto to falszowa.

Dlôte mëszlã so terô, że nôlepszą wersëją je doch "Wikipedijô"- kò je to mòwnô kalka originału.

A jaczi je wasz pòzdrzatk?


Jakòs mie tak ód zaczątkù beło za tim, bë Wikipedijô pisac. Jiwer je téż z "Wiktionary" a mòże be to òstawic jakno je - jakno swojé miona tich ùdbów? Adresa je doch téż csb.wikipedia.org


Móm "Wikipedia" do "Wikipedijô" przeniosły, stądka chôdô szëkôrz na dwa słowa


Wié chto jak dodôwac kategòrëje? Jem przez gòdzënã próbòwôł, le niewiele z te je wëszłé. Wiki reagùje blós czej wpiszã pò anielskù: [[Category:titel_kategòrëje]]. Równak w taczi kategòrëji nie twòrzi sã aùtomatno lësta artiklów słëchającëch ti kategòrëji :-((

Czej wpiszã do artikla [[Kategòrëjô:titel]] abò [[Kategòrëje:titel]], wiki nie ùznôwô tegò ë traktëje to jak zwëczajny tekst ë czësto nick sã nie dzeje. Co je robic??

Ùczk 22:02, 14 séw 2004 (CEST)

Teraz już powinno działać.
--tsca 15:36, 4 May 2005 (CEST)

LanguageCsb.phpEditëjë

Someone on this wikipedia will have to translate various namespace names for the yet-to-be-created LanguageCsb.php file, see bug 1539 and be:User:Ævar Arnfjörð Bjarmason/LanguageBe.php for an example of what needs to be translated. —Ævar Arnfjörð Bjarmason 02:06, 7 Mar 2005 (CET)

This has been done, the new namespaces have been installed.
--tsca 15:36, 4 May 2005 (CEST)

RequestEditëjë

Please could someonr create a India page stub and link it w:India. Thanks, 59.183.18.160 16:37, 28 May 2005 (CEST)

Automatycznie genrowane artykułyEditëjë

Dyskusję przeniosłem ze strony głównej do najbardziej tematycznie zbliżonego artykułu =>Diskùsëjô:Pòlskô Kaszeba 14:57, 10 cze 2005 (CEST)

RadaEditëjë

Rada: Jestem członkiem polskiej Wikipedii. Niestety, nie znam kaszubskiego. Radziłbym, aby na pierwszej stronie umieścili Państwo informacje o języku kaszubskim z mapą Kaszubszczyzny, gdyż większość osób, która wchodzi tu z zagranicy, nie ma pojęcia, co to za język i gdzie jest używany. Niech przykładem będzie wersja "alemannisch" w Niemczech: http://als.wikipedia.org; albo w wersji Plattdueuetsch: http://nds.wikipedia.org. Na dole znajduje się informacja: po angielsku, po niemiecku i po holendersku. Podpisane: polski wikipedysta - Humanista 20.06.2005

P.S. Poprawiłem błąd w swojej wypowiedzi, którego nie zauważyłem: zamiast "które" powinno być "która". 23.06.2005

  • Moja opinia znajduje się tu / Mój pòzdrzatk je hewò:[1]. Pòzdrówk, Ùczk 00:43, 26 lëpińca 2005 (CEST)

Nowi projekt przédny starnëEditëjë

Nie dało niżódnëch procëmnëch głosów, tak tej móm zmienioné wezdrzatk przédny starnë. Dejade, niechtërné ikònczi bë jesz darwałë bëc doprôcowóné, òsoblëwò na dlô hùmanisticzi. W Commons ni mô za wiele ikònków, ë bùten Commons ni móm téż nalazłé za wiele wòlnëch ë przë tim fejnëch ikònków. Ùczk 03:21, 12 zélnika 2005 (CEST)

Miara fòntuEditëjë

Witóm Slédnô zmiana Marqoza na przédni starnie sugerëje, że nie wëzdzrzi to do kùńca tak jakbë wszëtcë chcele. Mòżemë to smiało przemëslec. Proszą pisac chto jak bë to nôlepi widzôl ë dlôcz.

Malińkô miarą fòntu: - gòsc kòncentrëje sã na zamkłosce Wiki, a górny bôczënk je ë tak czëtny ë nie je pòstawiony równo z zamkłoscą.

Wiôlgã miarą fòntu - gòsc widzi zarô klôrowną òdpòwiesc co do tégò dzé sã nalôz, jakô je przez swòją miarã równô z ùniższą zamkłoscą

Przëznôm, że nié mô to dla mie niżódnegò znaczeniégò. Jem równak procëm zmianë wëzdrztkù przédni starnie bez òbgôdczi (wëjimóm z tegò zmiłczi).
Pòdle mie ma brëkùjemë sztabilonotë na ni. Pòzdrówczi --Kaszeba 15:08, 27 zélnika 2005 (CEST)

main page in other languagesEditëjë

[[af:]] [[ak:]] [[als:]] [[ang:]] [[ar:]] [[as:]] [[be:]] [[bg:]] [[bh:]] [[bn:]] [[bo:]] [[br:]] [[bs:]] [[ca:]] [[cs:]] [[csb:]] [[cv:]] [[cy:]] [[da:]] [[de:]] [[dv:]] [[dz:]] [[el:]] [[en:]] [[eo:]] [[es:]] [[et:]] [[eu:]] [[fa:]] [[fi:]] [[fo:]] [[fr:]] [[fur:]] [[fy:]] [[ga:]] [[gl:]] [[got:]] [[gu:]] [[he:]] [[hi:]] [[hr:]] [[hu:]] [[ia:]] [[id:]] [[ilo: [[io:]] [[is:]] [[it:]] [[ja:]] [[ka:]] [[kn:]] [[ko:]] [[ks:]] [[ku:]] [[la:]] lb:]] [[li:]] [[lt:]] [[ml:]] [[mr:]] [[ms:]] [[ne:]] [[nl:]] [[no:]] [[or:]] [[pa:]] [[pi:]] [[pl:]] [[ps:]] [[pt:]] [[ro:]] [[roa-rup:]] [[ru:]] [[sa:]] [[sco:]] [[sd:]] [[si:]] [[simple:]] [[sk:]] [[sl:]] [[sq:]] [[sr:]] [[sv:]] [[ta:]] [[te:]] [[th:]] [[tl:]] [[tr:]] [[uk:]] [[ur:]] [[vi:]] [[wa:]] [[yi:]] [[zh-min-nan:]] [[zh:]]

ProśbaEditëjë

Witam! Mam prośbę do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy w jakimś stopniu posługują się językiem kaszubskim. A mianowicie proszę o utworzenie na tej Wikipedii artykułu o mojej miejscowości:[2]. Liczę na zrozumienie i pozdrawiam, Kondzio1990 15:22, 24 môja 2006 (CEST)

interwikiEditëjë

[...]

Dodajcie to! Nikn 22:33, 26 séwnika 2006 (CEST)

Dodałem, tsca @ 23:21, 26 séwnika 2006 (CEST)
Szkoda, bo umówiliśmy się na tej wiki, że postępujemy akurat w tym wypadku inaczej :-(.
Co to daje? Mały język, a strona z interwiki jak w angielskim. Nam chodziło o czytelność i wzorowaliśmy się małymi językami. Szkoda, że nie omawiamy wprowadzanych zmian (ta jest dla mnie akurat istotna). Pozdrawiam --Kaszeba 23:31, 26 séwnika 2006 (CEST)
Cofnąłem zmianę, przegapiłem dyskusję; sorry. tsca @ 00:38, 27 séwnika 2006 (CEST)

Liczba artykułów?Editëjë

Dlaczego nie dajecie na stronie głównej info o liczbie artykułów w waszej wikipedii? ---Botev.

Jesteś pewien, że nie podajemy?
Cytat ze strony głownej: "Donądka je napisónëch blós 844 artiklów ë baro wiele je jesz do zrobieniégò.". Swoją drogą to jest ich tak mało, że można by to przemilczeć i wtedy miałbyś oczywiscie podstawy do stawiania takiego pytania ;-).
Pozdrawiam serdecznie --Kaszeba 21:33, 30 séwnika 2006 (CEST)
No tak, nie zauważyłem. :) Inne wikipedie wytłuszczają tę liczbę. ---Botev.
Cytat" "Inne wikipedie wytłuszczają tę liczbę". No właśnie i dlatego nasza jest też wytłuszczona i to od paru lat (!). (Przyznaję, że nie rozumiem dlaczego zwracasz wciąż uwagę na coś co naprawę ma miejsce, a piszesz o tym, jakby było inaczej. Śmieszne to, no ale jeśli czujesz się z tym lepiej, to pisz dalej ;-) ). Trzymaj się. --Kaszeba 07:06, 1 rujana 2006 (CEST)
U mnie się nie wyświetla jako wytłuszczona czcionka, tylko zwykła i dlatego nie zauważyłem tej liczby w tekście. A jak wchodze na inne wikipedie, to nie muszę się wczytywać, tylko mi się liczba artykułów od razu rzuca w oczy. A u was nie dość, że drobnym maczkiem, to jeszcze nie wytłuszczone... --Botev
Ta dyskusja do niczego nie prowadzi, czepiasz się drobnostek i do tego cały czas czegoś co ma miejsce, pisząc, że jest odwrotnie. O wyglądzie strony głównej dyskutowaliśmy i jej wyglad jest jej wynikiem. Sprawdź źródło to zauważysz, że ta liczba jest jednak wytłuszczona (liczba). Bez odzewu. --Kaszeba 16:13, 2 rujana 2006 (CEST)
Nie czepiam się, tylko się zdziwiłem, że trudno jest u was zauważyć liczbę artykułów na stronie głównej. Nawet jeśli w kodzie źródłowym jest wytłuszczenie, to nie widać go w tekście z powodu małej czcionki. Ale róbcie sobie, jak chcecie. Bez odzewu. --Botev.
No dobrze, chciałbym to jednak jakimś optymistycznym akcentem zakończyć. Zrozum proszę, że jeśli wytłuszczenie u Ciebie jest niewidoczne, to nie oznacza to reguły i nie można przez to twierdzić: Zakazuje się wyłuszczania small. Napewno nie widać go na Twoim systemie z takimi, a nie innymi ustawieniami i w jakiejś określonej przeglądarce (przykładowo Linux i Opera). Zobacz proszę wygląd naszej strony głownej n.p. pod Konquerorem i zuważ, że jest w niej inaczej niż u Ciebie. OK, można by to ciągnąć bez końca, ale jak sam zauważyłeś robimy to co robimy w kilka osób wspólnie i niech narazie tak zostanie. Pozdrawiam --Kaszeba 18:51, 3 rujana 2006 (CEST)

InterwikiEditëjë

Może by dodać interwiki do górnoserbskiej (hsb:) i starocerkiewnosłowiańskiej (cu:) Wikipedii? Jakby nie patrzeć, są to powiązane z kaszubskim języki. Remigiu

Witaj
Górnołużycki (jako zachodniosłowiański) powinniśmy dodać (sam chciałem juz o tym napisać). Linkujemy do zachodniosłowiańskich, angielskiej wiki (jako głównej) i niemieckiej ze względu na to, że część Pomorza się tam znajduje, a to historyczny zasięg języka pomorskiego. Wiki w cu bym nie dodawał. Pozdrawiam --Kaszeba 19:13, 15 rujana 2006 (CEST)

PòrtalEditëjë

Mòże dodac na przédną starnã lënk do Pòrtal:Kòreja? Warszk 10:30, 28 gòdnika 2006 (CET)

Jo, to doch pierszi pòrtal na ti wiki. Mòże narô blós w "Wikipedijô bédëje", bò wicy pòrtalów jesz nie dô, bë robic dlô tëch ekstra tabelkã. Gratulëjã zapiarcô w robòtëce. --Kaszeba 14:42, 28 gòdnika 2006 (CET)
Nazôd do starnë "Przédnô starna/Archiwa do 2006"