PisënkEditëjë

Proszã dawac wiãkszi bôczënk na ortografiã. Widzã, że nie przejmùjesz sã, żebë bëlno zapisac nawetka nôprostszé słowa, jak wiôldżi abò pòlsczi. Kirsan (diskùsëjô) 19:40, 10 cze 2019 (CEST)

Dodam oczywiście odp. znaki i poprawię. Wbrew pozorom staram się, ale na kompie w pracy nie mogę zainstalowac znaków diaktrycznych ani kaszuskich ani nawet polskich. Zazwyczaj w pracy kopiuję poprawne znaki z innych artykułów.

Dzisiaj niestety już nie zdążyłem, ale postaram się jutro poprawić dzisiejszy wpis w kalendarzu na komputerze. Z telefonu nie chcę za dużo namieszać. AntekVeganova (diskùsëjô) 20:49, 10 cze 2019 (CEST)

Community Insights SurveyEditëjë

RMaung (WMF) 16:44, 6 Séw 2019 (CEST)

Reminder: Community Insights SurveyEditëjë

RMaung (WMF) 17:12, 20 Séw 2019 (CEST)

Reminder: Community Insights SurveyEditëjë

RMaung (WMF) 21:50, 3 ruj 2019 (CEST)

Universal Code of ConductEditëjë

Hi AntekVeganova

I was asked by Wikimedia Foundation to promote this call for participation on the planned Universal Code of Conduct.

Best regards --Holder (diskùsëjô) 06:06, 14 zél 2020 (CEST)

Już od 19 lat społeczności Wikimedia współpracują, aby zgromadzić największy zasób wiedzy, jaki zna historia ludzkości. W tym czasie urośliśmy z nielicznych, małych grup do społeczności i zbiorowości edytorów, programistów, organizacji afiliowanych, czytelników, darczyńców i partnerów. Musimy wytrwale pracować, aby dojść do wielkiego celu wyrażonego w wizji Wikimedia: „Wyobraź sobie świat, w którym każda osoba ma dostęp do sumy ludzkiej wiedzy”.

Zdarza się, że społeczności edytorów ponoszą krzywdę z powodu braku zaleceń, które by nie tylko jednoczyły, ale też pomagały tworzyć środowisko, w którym można zespołowo, bez obaw, dzielić się wolną wiedzą. Trzeba postarać się, żeby każdy, kto ma wolę współpracy, czuł się komfortowo w przyjaznym otoczeniu. Potrzebujemy więc zaleceń, które pomogą nam stworzyć takie środowisko.

W różnych społecznościach trwały dyskusje o potrzebie międzynarodowego zestawu zasad zachowania się. Następnie Rada Powiernicza Wikimedia Foundation ogłosiła Oświadczenie o kulturze społeczności, wprowadzając standardy przeciwdziałania nękaniu i wspierania otwartości w projektach [1].

Powszechne zasady postępowania (PZP, oryg. the Universal Code of Conduct, UCoC), będą zestawem minimalnych standardów wiążącym na wszystkich projektach Wikimedia. Będą one odnosiły się do wszystkich, zarówno do pracowników, jak i wolontariuszy na całym świecie i będą miały wpływ na naszą grupową, indywidualną oraz projektową pracę. To bardzo ważne, abyśmy uczestniczyli w dyskusjach i wyrażali opinie czy inne myśli o PZP. Prosimy o komentarze o naturze PZP, o tym, czego powinny dotyczyć lub co zawierać, lub czego mają nie zawierać i jak mogą one rozwinąć, utrudnić lub wspomóc funkcjonowanie naszych grup.

Teraz jest czas na tę dyskusję. Wasza Społeczność jest częścią ruchu Wikimedia i wasz głos się liczy. Zachęcamy was i zapraszamy do lektury o Powszechnych zasadach postępowania [2] oraz do zapisania waszych opinii czy komentarzy na stronie dyskusji [3]. Swoim uczestnictwem zagwarantujecie, że zdanie waszej Społeczności zostanie zauważone.

Gorąco zachęcamy do przetłumaczenia głównej strony PZP na język polski, co obniży barierę językową [4]. Na stronie dyskusji wasza Społeczność może dodawać komentarze po polsku. Bądźcie też pewni, że nawet jeżeli strona poświęcona PZP nie została w całości przetłumaczona na język polski, w wątkach rozpoczętych wpisem w języku angielskim zawsze będziemy akceptowali komentarze w języku polskim (i innych).